Hava Perdeleri»»Olefini Hava Perdeleri»Otomasyon ve Özellikler  BMS - Bina Otomasyon Sistemi

  Olefini BMS Sistemi RS/ModRus RTU veya TCP/IP protokolü üzerinden yerel ağ veya internet üzerinden cihazların kontrolüne olanarak tanır.


  Bu sistem ile;

  Cihazların açılıp, kapatılması
  • Fan hızı kademesinin ayarlanması
  • Elektrikli ısıtıcı kademesinin ayarlanması
  • Sensör verilerinin okunması
  • Çalışma modu seçimi
  • Hata kodları görüntüleme gibi birçok özelliğe
  uzaktan eriflim mümkündür.
  ECO MODEL ELEKTRONİK KART İLE YENİ NESİL HAVA PERDELERİ

  ECO Sistem hava perdeleri, OLEFINI Ailesinin yeni ürünüdür.
  Eco Sistem hava perdelerinde bulunan Yeni Eco Model Elektronik kartların özellikleri:


  » Dış ortam sıcaklığına bağlı olarak fan hızı ve elektrikli ısıtıcıkademe ayarları yapılabilmesi,
  » BMS sistemi ve MODBUS yazılım sistemineuyumlu olması,
  » Fazla ısınma ve fan arızası durumunda arıza ikazı vermesidir.
  » Tek kumanda ile 2 veya daha fazla hava perdesi kumanda edebilmesi


  AUTO (OTOMATİK) ÇALIŞMA ÖZELLİĞİ

  OLEFINI ECO Hava Perdeleri "AUTO" konumunda iken hava hızı ve ısıtıcıların kademeleri otomatik olarak elektronik kart tarafından ayarlanır.
  "AUTO" konumunda çalışmasının avantajı dış ortam sıcaklığına göre çalıştığı için kullanıcının fan ve ısıtıcı değerlerine müdahale etmesi gerek kalmaz. Cihaz dış ortam şartlarına göre enerji tasarrufu sağlayarak çalışır.
  ARIZA KODLARI

  Eğer sıcaklık 70 C limitini geçerse cihaz otomatik olarak ısıtıcı rezistanslarını soğutmaya başlar ve arıza alarmı verir. Aşırı ısınma durumunda kontrol panelinin üzerinde bulunan ARIZA (LED) kırmızı yanar ve gösterge paneline E1 olarak arızayı ifade eder.


  OLEFINI ECO Hava Perdesi, fanda herhangi bir sorun olup olmadığını denetler, fan arızası durumunda kontrol panelinin üzerinde bulunan ARIZA (LED) kırmızı yanar ve gösterge panelinde E2 olarak ifade eder, cihaz kapatarak kendini korumaya alır.


  OLEFINI ECO Hava Perdesi her zaman anlık ısıyı denetler. Eğer sıcaklık 35 0C limitinin altına düşerse cihaz otomatik olarak kapanır ve gösterge panelinde dH (de-heater) olarak belirtilir.  TEK KUMANDA İLE 2 VEYA DAHA FAZLA HAVA PERDESİNİ KONTROL EDEBİLME ÖZELLİĞİ


  KAPI SWİTCH UYGULAMASI

  OLEFINI Haca Perdelerinde standart kapı swich girişi bulunmaktadır. Hava perdeleri Enerji tasarrufu için Elektronik kontrol sistemine sahiptir. Bu sisteme göre hava perdeleri kapı açıldığında; Fan en yüksek devirde, ısıtma %100 kapasite de, kapı kapandığında; Fan en düşük devirde, ısıtma ise %33 kapasite ile çalışabilmektedir.OLEFINI ECO Hava Perdesi, kapı switchi ile otomatikkapıya bağlıısıtma konumunda calışır vaziyetteyken, kapının ve fan hızının kapalı (F0) olmasıdurumunda rezistanslar soğutmaya başlar. Cihazn rezistanslarını soğutmasının amacı; ısının hava perdesinin her hangi bir plastik parcasına zarar vermesini onlemektir